محیط کسب و کار امن، لازمه توسعه اقتصادی
   
 
  • سرفصل اخبار
  • پربازدیدترین اخبار
  • تازه ترین پیامها و اطلاعیه ها
  • جلسه‌ای با هدف رفع موانع گمرکی

   جلسه‌ای با هدف رفع موانع گمرکی

   جلسه‌ای با هدف رفع موانع گمرکی

   شرکت‌های مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان

   به گزارش روابط عمومی گمرکات استان اصفهان،دکتر رسول کوهستانی پزوه مدیرکل گمرکات استان اصفهان در این جلسه با اشاره به مزایای قانون مناطق ویژه اقتصادی در پارک‌های علم و فناوری، اظهار کرد: در این قوانین، حمایت‌های خوبی در زمینه‌های معافیت‌های مالیاتی و عوارض، جذب سرمایه‌گذار خارجی، روابط کار و مبادلات مالی بین‌المللی از شرکت‌های مستقر در پارک‌های علم و فناوری می‌شود.

   دکتر رسول کوهستانی پژوه با اشاره به شیوه‌نامه اعطای معافیت حقوق گمرکی به شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: در این شیوه‌نامه، شرکت‌های دانش‌بنیان برای انجام فعالیت خود، می‌توانند از معافیت حقوق گمرکی، سود بازرگانی و عوارض استفاده کنند.


   دکتر قیصری سرپرست شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با اشاره به اینکه حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان توسط نهادهای دولتی لازم و ضروری است، اظهار کرد: همه ما در نهادهای دولتی موظفیم از شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان برای پیشرفت هر چه بیشتر حمایت کنیم.

   دکتر جعفر قیصری افزود: این شرکت‌های کوچک و متوسط با حمایت همه جانبه می‌توانند با توسعه خود، مشکل اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی را رفع کنند.

   سرپرست این مرکز علم و فناوری با بیان اینکه شرکت‌های فناور، نیازهای فناورانه کشور را برطرف می‌کنند، ادامه داد: قطعا مشوق‌های حمایتی نهادهای تصمیم‌ساز باید برای این شرکت‌ها جذاب باشد.
   همچنین مقرر شد طی همایشی از 400 شرکت دانش بنیان استان اصفهان دعوت به عمل آمده و مزایای و تسهیلات قانونی در رویه های گمرکی توسط مدیرکل گمرکات استان اصفهان تشریح و اطلاع رسانی گردد
پیوندها
تعامل الکترونیک